aia Blanche – zapach do wtulenia się

Alaia Blanche to czystość i początek, choć jak dla mnie to woń, która daje mi poczucie otulenia, ciepła, poczucie bezpieczeństwa.

Słodka i pudrowa, idealna na zimę. Taka do wtulenia. Azzedina Alaïa zainspirował się przy stworzeniu nowego zapachu swoją wizytą w pałacu Alhambra w Grenadzie. To jego wygląd i atmosfera sprawiły, że możemy napawać się zapachem Alaia Blanche w takiej formie jaką mamy obecnie. A jaki to zapach i co mistrz Azzedin osadził w białej butelce?

 

Dla Alaïi biel to przede wszystkim światło, architektura, wyrazistość. Kiedy poznajemy jego białe bawełniane koszule o nienagannym kroju, odkrywamy wręcz naukową precyzję. Ich prostota i elegancja nie mają w sobie nic z przypadkowości. Tak jak białe światło emanują wyrazistością i ekstremalną czystością. Alhambra jako perła architektury hiszpańskiej przez swoje przyniosła na myśl projektantowi zwiewną, elastyczną tkaninę, a bryły geometryczne i roślinne dały inspiracje do tego jak ma wyglądać flakon perfum i co przedstawić ma zapach.

Na spotkaniu wprowadzającym zapach dowiedziałam się, że przy jego kreowaniu spotkał się ten sam skład, co przy tworzeniu wody perfumowanej – Carla Sozzani, Marie Salamagne, Martin Szekely, Paolo Roversi. Razem stworzyli dzieło, którego wizualna strona jest dopieszczona do granic możliwości, a zapach przynosi mi na myśl przytulną przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie, ciepły koc i atmosferę z domku z kominkiem… Słodycz i zapach domowego ciasta.

Biała, transparentna butelka z jakby tkanym, ażurowym motywem są subtelne i tylko jego złoty korek, który wgląda jak oplątany drogimi nićmi, dodaje całości charakteru.
A co składa się na zapach?

Zdecydowanie najbardziej wyczuwalne są nuty pudrowe. To one ciągną się w zapachu przez wiele godzin. Zaraz po nich są białe kwiaty ex aequo z wanilią. W nucie głowy możemy odnaleźć białe migdały, w nucie serca wyczuwalny jest heliotrop, a w bazie piżmo.

To, co mogę powiedzieć o zapachu Alaia Blanche to to, że jest wyjątkowy, słodki, ciepły choć dla niektórych także przytłaczająco pudrowy. Ja lubię takie połączenia i aż do późnej wiosny chętnie je noszę, może dlatego mojego zapachu z dnia na dzień we flakonie ubywa… Przypomina mi on nieco Armani Si, z którego kiedyś się śmiałam, że można go nosić na nagie ciało, a człowiek ma wrażenie, że jest otulony ciepłym szalem. Takie wrażenie mam i tutaj.
konferencja wprowadzająca zapach – perfumy Alaia Blanche
Jesteście ciekawi jak on pachnie?

Ja nie wąchałam nigdy czarnego brata Alaia Blanche ale podobno to całkiem inne wonie, dosłownie odległa bajka…

Alaia Blanche dostępny jest na wyłączność w perfumeriach Douglas w 3 pojemnościach:
Cena detaliczna:
EDP Blanche 30 ml : 289 zł
EDP Blanche 50 ml : 439 zł
EDP Blanche 100 ml : 575 zł

Kontent oraz zdjęcia pozyskane z archwialnej wersji strony – Pracownia Przyjemności.
Autorem i właścielem tekstów jest poprzedni właściciel strony.

One thought on “aia Blanche – zapach do wtulenia się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *