Face mapping – Co Twoje krostki chcą Tobie powiedzieć….


Tzw. Face mappnig – czyli mapa twarzy, pozwala nam dowiedzieć się z czym może się wiązać pojawianie się krostek. Jeśli trądzik pojawia się w pewnej części twarzy częściej niż w innych, warto sprawdzić jaka może być tego przyczyna. Zdarza się, że wiąże się to ze źle dobraną dietą, niedoborem witamin, a nawet z możliwością choroby.

Źródło zdjęcia: The Beauty Gypsy


Obszar 1&2 – układ trawienny

Jeśli dosyć często pojawiają się u Ciebie krostki w tym właśnie obszarze, może się okazać, że jesz zbyt dużo fast foodowego lub niezdrowego jedzenia. Aby poprawić stan skóry powinieneś jeść więcej pełnozbożowych posiłków i pić dużo więcej niegazowanej wody.

Źródło tutajObszar 3 – Wątroba
 
Środek pomiędzy skroniami jest przyporządkowany wątrobie. Zanieczyszczenia na buzi powstające w tym miejscu przypisywane są spożywaniu nadmiernej ilości alkoholu, zbyt tłustego jedzenia bądź też związane są z alergią spożywczą (np uczulenie na laktozę).


Obszar 4&5 – Nerki

Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody.  Z jej brakiem wiążą się np ciemne obwódki – tzw podkówki wokół oczu.
Moja rada – jeśli nie lubisz pić czystej wody, polecam przygotować pyszną i niskokaloryczną wodę smakową – pokrój owoce – ananasa, pomarańcze, borówki czy arbuza, zalej wodą mineralizowaną i wstaw do lodówki lub dodaj lód.

Źródło: get-thinspiration.tumblr via fitnessbiscuit


Obszar 6 – Serce

Sprawdź ciśnienie krwi i poziom witaminy B. Ogranicz ostre potrawy, mięso a także korzystaj częściej ze świeżego powietrza. Zastanów się nad tym co jesz i ogranicz tzw “złe tłuszcze” i zastąp je dobrymi – czyli produktami zawierjącymi kwasy Omega 3 i Omega 6. Znajdziesz je w orzechach, awokado, tłustych rybach,

Obszar 7&8 – Uszy

Po raz kolejny – pij więcej. Ogranicz natomiast niezdrowe napoje, kofeinę (kawa i herbata), alkohol, które odwadniają organizm.


 Źródło: strong-fit-and-fab, via fitandl0vely


Obszar 9&10 – Układ oddechowy
 
Palisz, masz alergię? Jeśli nie, nie pozwól przegrzewać swego organizmu, jedz potrawy ochładzające, ogranicz cukry przetworzone. Ogranicz potrawy, które zakwaszają organizm – alkohol, nabiał, kawa, mięso. Dodaj do swojej diety warzywa zielone, świeżo wyciśnięte owoce.
Ważne – dużo osób o tym zapomina, by uważać na swój telefon komórkowy i poduszkę. Dbaj o ich higienę! To dwa obszary, które mają kontakt z naszymi polikami i są siedliskiem bakterii.

Czy wiesz ile bakterii z telefonu przedostaje się na Twoje poliki? … Źródło: younghipchic.onsugar.com

 
Obszar 11&12 – Hormony

Ten obszar jest typowy dla nadmiernego stresu lub problemu z hormonami. Zbadaj poziom hormonów  u endokrynologa (badania można zrobić bezpłatnie ze skierowaniem od endoktynologa, w specjalnym dniu cyklu miesiączkowego). Jako, że oba są czasem nieuniknione, możesz wyciszyć te miejsca w odpowiedni sposób: wysypiaj się 8 godzin, jedz zielone warzywa, nawadniaj organizm wodą i dbaj o czystość twarzy.

Co ciekawe, te obszary są najczęściej zanieczyszczone podczas owulacji.

Obszar 13 – Żołądek

Zwróć uwagę na spożywanie większej ilości błonnika, zredukuj poziom toksyn, które dostają się do Twojego organizmu (możesz zrobić detoks), pij herbatki ziołowe, które wspomagają trawienie i przyspieszają przemianę materii.

Źródło: 70lbstothinObszar 14 – Choroba

Krostki, które pojawiają się w tym obszarze mogą wskazywać, że organizm walczy z bakteriami, żeby uchronić się przed chorobą.


Jeśli wyskoczy Tobie kilka pryszczy w jednym miejscu spójrz na mapę i zastanów sie czy organizm nie chce Tobie czegoś powiedzieć. Nie jest to czywiście diagnoza ostateczna :). Jeśli pojawi się Tobie krostka w okolicach pomiędzy oczami, nie oznacza to od razu, ze masz chorą wątrobę… Trzeba do tego podejść jak do pomocnej mapy, która a być drogofskazem.
W przypadku trądziku warto zwrócić się do dermatologa oraz endokrynologa, gdyż bardzo często trądzik jest wynikiem zaburzeń hormonalnych (szczególnie, jeśli występuje po 20 r.ż.).

Tekst jest zaczerpnięty i przetłumaczony luźno z tej strony.

Kontent oraz zdjęcia pozyskane z archwialnej wersji strony – Pracownia Przyjemności.
Autorem i właścielem tekstów jest poprzedni właściciel strony.

One thought on “Face mapping – Co Twoje krostki chcą Tobie powiedzieć….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *