Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Zastanawiasz się nad przedłużaniem rzęs, jednak nie wiesz jak wygląda ich pielęgnacja na co dzień? W poniższym artykule wyjaśnimy, jak pielęgnować sztuczne rzęsy, aby cieszyć się piękną oprawą oka.

Długie, gęste rzęsy – marzenie wielu kobiet

Bez wątpienia długie, gęste oraz ciemne rzęsy podkreślają spojrzenie oraz sprawiają, że twarz jest wyrazista, a same oczy – większe. Niestety, niewiele kobiet może pochwalić się posiadaniem wszystkich trzech powyższych cech. Wiele z nas posiada krótkie, rzadkie, albo łamliwe rzęsy. Częstą sytuacją jest także jasna oprawa oczu przez którą nasze oczy tracą na wyrazistości. Na co dzień w takiej sytuacji możemy podkreślić oczy za pomocą tuszu. W ofercie wielu firm kosmetycznych znajdziemy tusze pogrubiające i wydłużające, jednak często nie dają one efektu, na którym nam zależy. Ponadto malując codziennie rzęsy tracimy czas i musimy uważać, aby kosmetyk nieatrakcyjnie nam się nie skruszył, co będzie wyglądać jak rozmazany makijaż. Alternatywą dla tuszów są sztuczne rzęsy, które wbrew pozorom nie wymagają od nas wiele “zachodu”. Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs, jak pielęgnować sztuczne rzęsy? Zapraszamy do kolejnej części naszego artykułu, w której odpowiemy na te pytania.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs polega na doklejeniu specjalnym preparatem sztucznej rzęsy do naturalnej rzęsy. Istnieje kilka sposobów na ich doklejenie, np. 1 : 1, 2 : 1 czy 3 : 1. Oznacza to, że do jednej rzęsy doklejana jest jedna, dwie lub trzy sztuczne rzęsy. Metoda zależna jest od tego na jakim efekcie nam zależy. Zabieg zajmuje około godziny i w czasie jego trwania należy mieć zamknięte oczy. Z tego powodu jest to bardzo relaksujący proces!

Szeroki wachlarz metod przedłużania rzęs znajdziesz w salonie Bodybar na warszawskim Mokotowie. Zapisz się już dziś na zabieg Bodybar pod numerem telefonu 22 403 02 02 lub 797 772 228.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Pielęgnację sztucznych rzęs należy podzielić na dwa etapy: pielęgnację do dwóch dób od wykonania zabiegu oraz pielęgnację po dwóch dobach od przedłużenia rzęs. A więc jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

1. Pielęgnacja sztucznych rzęs – pierwsze 48h.

To właśnie w ciągu dwóch pierwszy dób zachodzą procesy wiązania się kleju. Jest to niezwykle istotny etap, od którego zależy końcowy efekt, a więc to, czy praca stylistki rzęs zostanie zachowana. Co robić, aby nie zniszczyć efektów specjalistki?

 • Nie dotykaj, a tym bardziej nie rozczesuj rzęs.
 • Podczas snu uważaj, aby rzęsy nie dotykały poduszki. Najbezpieczniejsze będzie więc spanie na wznak.
 • Zrezygnuj z sauny, basenu czy domowych gorących kąpieli.
 • Staraj się nie stosować żadnych kosmetyków wokół oczu. Jeśli jednak jest to koniecznie, przy aplikowaniu produktu zachowaj ostrożność.
 • Nie wykonuj zabiegów na twarz, jeśli terminy są zbieżne, lepiej najpierw wykonaj zabieg pielęgnacyjny, a dopiero później przedłużanie rzęs.

2. Pielęgnacja sztucznych rzęs – po 48h.

Po dwóch pierwszych dobach klej już się zawiązał, więc nie musisz obawiać się, że rzęsy się odkształcą. Jednak nawet 48h po zabiegu należy przestrzegać kilku istotnych zasad, które sprawią, że przedłużone rzęsy będa wyglądać pięknie możliwie najdłużej.

 • Bez potrzeby nie dotykaj rzęs.
 • Włosy rozczesuj tylko specjalnie stworzoną do tego celu szczoteczką, którą możesz otrzymać od stylistki rzęs.
 • Podczas demakijażu, szczególnie okolicy oczu, nie wykorzystuj produktów zawierających włókna, np. wacików czy waty.
 • Nie korzystaj z kosmetyków do demakijażu, które mają w swoim składzie olej – może on rozpuścić klej.
 • Stosuj kosmetyki do makijażu i demakijażu przeznaczone do sztucznych rzęs.
 • W okolicy oka zrezygnuj z kosmetyków wodoorponych.
 • Unikaj stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych pod oczy, a więc kremów, serum.

Jak widzisz, istnieje sporo zasad związanych z tym, jak pielęgnować sztuczne rzęsy, jednak warto je stosować. Co więcej, gwarantujemy ci, że powyższe zasady szybko wejdą do twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Jak często wykonywać zabieg przedłużania rzęs?

Z pewnością zastanawiasz się ile czasu będziesz się cieszyć wachlarzem pięknych, gęstych rzęs – musimy jednak odpowiedzieć “to zależy”. U niektórych pań uzupełnianie rzęs trzeba wykonywać co 2 – 3 tygodnie, u innych co 4 tygodnie. Z jednej strony jest to zależy od tego, czy we właściwy sposób pielęgnujemy przedłużone rzęsy, z drugiej – zależy to także od tego jak szybko rosną nam rzęsy. Jak wiesz, sztuczne rzęsy są doklejane do naturalnej rzęsy – jeśli ona wypadnie, wraz z nią wypadnie/wypadną sztuczne rzęsy.

One thought on “Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *