Moja recenzja: NovaClear – AcneMask i Acne Spot Treatment – produkty do cery trądzikowej

 
 
Trądzik jest najczęściej spotykanym schorzeniem skóry, które zaczyna rozwijać się u osób w wieku młodzieńczym (12-18 lat) i może utrzymywać się nawet powyżej 35 roku życia. Wykwity szpecą głównie twarz, plecy i dekolt, powodując dyskomfort psychiczny zarówno u młodzieży, jak i u osób dorosłych”… Jak ja to rozumiem 😉 Testowałam te produkty jakiś czas temu w ramach mojej pracy. Efekty poniżej…Od producenta:
Wyróżnia się trzy rodzaje trądziku:
– trądzik zaskórnikowy: niezapalny, z zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi,
– trądzik grudkowo-krostkowy: zapalny, z dominującymi grudkami i krostami,
– trądzik ropowiczy: z ogniskami zapalnymi i ropnymi cystami, często pozostawiającymi blizny po ustąpieniu.
Najczęściej przyczyną trądziku jest proces, w którym następuje:
– nadmierna produkcja sebum (łojotok).
– sebum w połączeniu z martwymi komórkami naskórka czopuje pory.
– bakterie beztlenowe (Propionibacterium acnes) infekują zaczopowane pory wywołując stan zapalny na skórze – trądzik.
ACNE Mask
Maseczka do twarzy, przeznaczona do codziennej pielęgnacji skóry tłustej, ze skłonnością do zmian trądzikowych.
Zawarty w Acne Mask Silicon Complex absorbuje nadmiar łoju, oczyszcza pory z obumarłych komórek i toksyn nadając skórze zdrowy i świeży wygląd. Inflacin skutecznie łagodzi zaczerwienienia oraz zmiany zapalne na skórze. Kwas mlekowy odblokowuje pory i działa antybakteryjnie.
Sposób użycia: Przed użyciem wstrząśnij tubą. Umyj twarz Acne Cleanser, a następnie rozsmaruj Acne Mask i pozostaw na skórze twarzy na 10 minut. Zmyj maseczkę przy pomocy Acne Cleanser. Po osuszeniu skóry zastosuj Acne Cream. Maseczkę stosuj rano i wieczorem.
Acne Spot Treatment
Preparat punktowy, zalecany do osuszania zmian trądzikowych.
Odpowiednio dobrane w Acne Spot Treatment składniki działają osuszająco, złuszczająco i oczyszczająco. Kwas salicylowy (2%) działa antybakteryjnie i keratolitycznie, złuszcza delikatnie obumarły naskórek odblokowując pory. Obecny w preparacie Inflacin skutecznie łagodzi zaczerwienienia oraz stany zapalne na skórze.
Sposób użycia: Nanieś niewielką ilość Acne Spot Treatment na zmiany trądzikowe. Zastosuj Acne Cream.Moja opinia:

Miałam problem trądziku, który powrócił po sporym czasie. Zmieniłam kosmetyki, które używałam na bardziej eko a także stosowałam te produkty i kilka innych.
Maska – produkt godny polecenia. Nakłada się ją na umytą twarz i po 1-2 min maska z przezroczystego koloru staje się biała, odczuwalnie ściąga pory i wyciąga sebum jakby na maseczkę. Po zmyciu białej maski skóra jest sucha, ale nie wysuszona. Zdecydowanie mniej się świeci – sprawdziłam to w upalne dni, zwęża rozszerzone pory, a także powoduje, że krostki, które akurat znalazły się w zasięgu jej stosowania szybciej bledną. Stosowałam tę maskę w kuracji tygodniowej, a potem w razie potrzeby, gdy widziałam, że skóra potrzebuje takiego wysuszenia. Stosowanie jej 2x dziennie spowodowało po jakimś czasie przesuszenie skóry w tych okolicach i dodatowo nie czułam potrezby używania jej tak często.
Preparat punktow – nie miałam innegopreparatu punktowego na dzień, więc stosowałam ten. Nie ma zapachu, jest dosyć mały, zawiera 2% kwasu salicylowego ,więc pewnie w jakiś sposób wysusza, jednak na tyle słabo, że nie widziałam po nim poprawy. Na wieczór wolę stosować papkę od Laboratorium Jadwiga, bo po nim rano krostki są wysuszone i mniej zaczerwienione.
Podsumowanie: maskę polecam dla osób, które borykają się z rozszerzonymi porami i świeceniem twarzy, natomiast preparat punktowy – można znaleźć zdecydowanie lepszy.

 
Kontent oraz zdjęcia pozyskane z archwialnej wersji strony – Pracownia Przyjemności.
Autorem i właścielem tekstów jest poprzedni właściciel strony.

2 thoughts on “Moja recenzja: NovaClear – AcneMask i Acne Spot Treatment – produkty do cery trądzikowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *