Jak być szczęśliwym każdego dnia – sztuka przyjemności

Jednym z najlepszych sposobów, aby być szczęśliwym każdego dnia jest ustawienie pozytywnej intencji. Może to być tak proste, jak rozpoczęcie dnia od pozytywnej afirmacji lub mantry, takiej jak „jestem godny i zdolny”, lub „dziś będzie niesamowity dzień”. Poświęcenie czasu rano, aby skupić się na tych afirmacjach może pomóc Ci rozpocząć dzień z pozytywną energią i poczuciem optymizmu. Innym sposobem na bycie szczęśliwym każdego dnia jest praktykowanie wdzięczności. Łatwo jest zaplątać się w nasze codzienne życie i przeoczyć małe błogosławieństwa, które pojawiają się na naszej drodze. Poświęcenie czasu każdego dnia na rozpoznanie tego, za co jesteśmy wdzięczni, niezależnie od tego, jak małe, może

 

Jak być szczęśliwym

najprostszy sposób na wieczór – herbata zielona + magazyn / książka 


Zielona i biała herbata – są znane ze swoich uspokajających i kojących efektów. Filiżanka lub dwie herbaty mogą pomóc w zrelaksowaniu się po długim dniu, natomiast czasopismo lub książka mogą zapewnić stymulację umysłową i pobudzić kreatywność. Poświęcenie trochę czasu na prostą przyjemność czytania lub picia herbaty wieczorem to prosty sposób na wniesienie więcej radości do swojego codziennego życia. Dodatkowo, ciepły napój jest wspaniałym sposobem na rozpoczęcie wieczornego odpoczynku. Ten prosty rytuał może być świetnym sposobem na zresetowanie i znalezienie równowagi w naszym zajętym życiu, pozwalając nam docenić piękno życia i stworzyć chwile spokoju i połączenia z samym sobą. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał dać sobie trochę szczęśliwym więcej miłości, włącz

Zdecydowanie jaśminowa dominuje w mojej szafce na herbaty (mam zwykle od kilku do kilkunastu rodzajów zielonych i białych herbat jaśminowych naraz), ale ostatnio moimi ulubionymi są zielone i białe z aromatem brzoskwini oraz wiśni i poszukuje właśnie takich do swojej domowej spiżarni. Do sushi w domu z kolei zwykle przygotowuje Japan Gen Mai Cha z prażonym ryżem.
Znajomi, którzy chcą mi sprawić przyjemność wiedzą, że herbata jest dla mnie cudownym prezentem, który uszczęśliwi mnie i sprawi, że będę o nich ciepło myśleć pijąc od nich herbatę:) Ja również sprawiam sobie prezenty z każdej podróży, z których to przywożę nawet po kilka herbat i stanowią niemałą część mojej walizki/plecaka.


Świece i zapachy

Jak być szczęśliwym
Zapalenie świecy, wosku czy spryskanie się ulubionymi perfumami są dla mnie znakiem. Z wdechem przyjemnego zapachu mam wrażenie, jakbym wdychała szczęście, które czuje w całym ciele. Spróbujcie kiedyś pomyśleć sobie, że dany zapach Was odpręża i po spryskaniu odetchnijcie. Mając na uwadze fakt, że całe ciało się rozluźnia, a jednocześnie na buzi pojawia się uśmiech . Dlatego raczę się świecami i perfumami, które mogę wykorzystać w każdej chwili, by dać sobie przyjemność. To niesamowite, jak zapachy mogą mieć taką moc!


Świece Bath&Body Works oraz Pat&Rub – świeca ekoaromatyczna – obie w zapachach sosnyKąpiel


Nie robię tego często z powodu permanentnego braku czasu, ale staram się organizować wieczory tylko dla siebie. Pozwalam sobie na rzeczy, które na co dzień nie starcza mi czasu – (i nie jest to pranie ani gotowanie.  Gorącą kąpiel, na którą na co dzień nie starcza czasu, zrobienie maseczki, wymasowanie dłoni, pójście na masaż itp. Czasem nawet dzień z nic nie robieniem świece  Works.  Pachną sosnowymi lasami oraz eko-aromatyczna świeca o zapachu świeżego świerku – to moi absolutni ulubieńcy. Uwielbiam zapach sosny w lesie, więc te dwa zapachy od jakiegoś czasu stały się nieodłącznym elementem mojej torby czy walizki.

Jak być szczęśliwym


Jedzenie


Zjedzenie czegoś pysznego (najczęściej słodyczy) chyba w większości z nas wywołuje radość. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić. Przyjemność powinno sprawić nam zjedzenie już 1 pralinki lub kawałka czekolady, a nie całego opakowania. Tu lepiej zdecydowanie (jak w przypadku herbaty czy świec) iść w jakość, a nie ilość. Ja rozluźniam się piekąc, a widząc, że coś nam wyrosło, jest dobre i jeszcze komuś smakuje daje dodatkową motywację. Dlatego lubię piec z naturalnych produktów, na przykład z pomocą syropu klonowego czy mąki orkiszowej. Upieczenie czegoś smacznego daje mi poczucie radości i satysfakcji, którą mogę podzielić się z innymi. Aromat moich świeżo upieczonych smakołyków wypełni Twój dom i sprawi, że poczujesz się zrelaksowany i zadowolony.

 

Jak być szczęśliwym

Preznety

Nie branie, a dawanie nawet drobnych rzeczy, kupionych czy zrobionych przez nas drobiazgów i sprawienie drugiej osobie przyjemności. Dobra karma wraca! 

Oczywiście cieszymy się też, gdy coś otrzymujemy, albo sami sobie kupujemy coś, co bardzo chcieliśmy mieć umiar. Prezenty to nie tylko doskonała okazja do okazywania uczuć drugiej osobie, ale także możliwość wyrażenia szacunku i radości. Każdy prezent powinien symbolizować pamięć, miłość i staranność – co sprawia, że upominek staje się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Jak być szczęśliwym

 

Już wiesz jakie kroki wykonać aby odpowiedzieć zna pytanie Jak być szczęśliwym?


Kontent oraz zdjęcia pozyskane z archwialnej wersji strony – Pracownia Przyjemności.
Autorem i właścielem tekstów jest poprzedni właściciel strony.

One thought on “Jak być szczęśliwym każdego dnia – sztuka przyjemności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *