Jakie najpopularniejsze słodycze z Ameryki możesz znaleźć w Polsce?

słodycze z Ameryki

Znudziły Cię popularne, dostępne w marketach słodycze i chcesz spróbować czegoś nowego? Skuś się na smakołyki zagraniczne. Na szczególną uwagę zasługują pyszne łakocie z Ameryki. Sprawdź, jakie najpopularniejsze słodkie produkty z USA możesz znaleźć w Polsce.

Pyszne babeczki i batony Reese’s

Kuchnie świata bazują nie tylko na charakterystycznych dla danego kraju i regionu składnikach oraz potrawach, ale też na lokalnych produktach, w tym również słodyczach. Prawdziwą legendą amerykańskiego smaku jest Reese’s. To marka specjalizująca się w smakołykach z masłem orzechowym. Szczególnie popularne są tzw. cups, czyli orzechowo-czekoladowe minibabeczki. Co ciekawe, do dziś cups stanowią oficjalnie najlepiej sprzedającą się przekąskę w USA. Równie lubiane są batony tej marki, zwłaszcza chrupiący batonik Nutrageous Reese’s. Ten przysmak stanowi wyśmienite połączenie babeczki Reese’s i orzeszków. Jest wypełniony masłem orzechowym i orzeszkami oraz oblany delikatną mleczną czekoladą. To doskonała przekąska dla dzieci i dorosłych.

Fasolki wszystkich smaków Jelly Belly

Małe kolorowe fasolki marki Jelly Belly to słodycze, które zaskoczą Cię swą wyjątkowością. W opakowaniu znajdują się cukierki w różnych kolorach. Każda fasolka o konkretnej barwie ma dwa smaki: pyszny i okropny. Chcesz skosztować fasolek o smaku budyniu czekoladowego, brzoskwini, kokosa lub lukrecji? Uważaj, bo zamiast nich możesz trafić na cukierki o smaku skisłego mleka, martwej ryby, zgniłego jajka, starych skarpet, a nawet… wymiocin lub śmierdzącej pluskwy. Fasolki Jelly Belly Bean Boozled to świetny pomysł na zabawę w gronie przyjaciół i znajomych. Mieszanka fasolek została tak przygotowana, aby próbująca je osoba nie wiedziała, jaki smak bierze do ust. Smakołyk zapewnia niezapomniane wrażenia, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

słodycze z ameryki

Guma do żucia Big League Chew – nie tylko dla fanów baseballu

Big League Chew to jedna z najlepiej sprzedających się gum do żucia na świecie – dotychczas sprzedano ponad miliard (!) saszetek tego smakołyku. Wyróżnia się ciekawą formą – guma ma rozdrobnioną postać i jest zamknięta w torebce aluminiowej. Przypomina nieco tytoń do żucia. Została wymyślona w 1980 roku przez Roba Nelsona, leworęcznego drużyny baseballowej Portland Mavericks. Jej żucie miało być zdrowszą alternatywą dla żucia tytoniu, tak powszechnego wśród graczy w latach siedemdziesiątych XX wieku. Guma jest dostępna w wielu pysznych smakach, takich jak winogrono, truskawka i kwaśne jabłko.

Smakowite batoniki Baby Ruth

Kolejnymi kultowymi przysmakami wprost ze Stanów Zjednoczonych są batoniki Baby Ruth. To słodycze z Ameryki, którymi zajadają się kolejne pokolenia. Pyszne batoniki są wypełnione nadzieniem karmelowo-nugatowym z dużymi, całymi orzeszkami ziemnymi i oblane mleczną czekoladą. Baton ma już ponad 100 lat – powstał bowiem w 1921 roku. Do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników słodkości.

Przedstawione pyszne przekąski to zaledwie część z bogatej oferty słodyczy amerykańskich. Batony, ciastka, żelki, cukierki czy gumy z USA są naprawdę wyśmienite. Spróbuj ich i Ty!

3 thoughts on “Jakie najpopularniejsze słodycze z Ameryki możesz znaleźć w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *