L’occitane – nowy zapach pachnący zachodzącym słońcem – Terre de Lumiere

Czy zastanawialiście się kiedyś jak pachnie zachodzące słońce? Jaki zapach mu towarzyszy, gdy chyli się ku ziemi… Gdy cały widnokrąg rozświetla się złotem…. L’occitane stara się nam ten aromat zwizualizować i przedstawić w zamkniętej butelce. Terre de Lumiere czyli kompozycja zainspirowana światłem Prowansji zagościła na mojej toaletce i gości na moim ciele od kilku tygodni. Może także urzec i Was….

 

L’occitane – zapach Terre de Lumiere perfumy

 

Z czym kojarzy się Wam Prowansja? Mi z widokiem zieleni, setki pół, ciepłymi wieczorami, zapachem roślinności skąpanej w słońcu. Terre de Lumiere to zapach, który nawiązuje połączeniem do Złotej Godziny. Terre de Lumière to pierwszy ziołowy zapach marki z rodziny Gourmand.

 

Jak pachnie? Trudno opisać poszczególne nuty, bo sprawnie łączą się ze sobą. Stanowczo jednak można powiedzieć, że to zapach przewrotny. Zachęca słodyczą i subtelnością, a gdy aromaty kwiatowe ulatują, mamy ziołowo- korzenne zakończenie.

 

L’occitane – zapach Terre de Lumiere perfumy

 

Nie można nie wspomnieć o butelce. To majstersztyk, który wygląda dokładnie tak, jak wyobrażam sobie zachodzące słońce w Prowansji.  Piękna czerwona zatyczka to mocny akcent w całości, a butelka w złoto-przezroczystym kolorze rozświetla wszystko dookoła.

 

L’occitane – zapach Terre de Lumiere perfumy


Nuty głowy
różowy pieprz
bergamotka z Włoch
absolut z nasion piżmiana

Nuty serca
lawenda
miodowy wosk pszczeli z Laosu

Nuty bazowe
akacja
olejek z gorzkiego migdała
tonka z Wenezueli
piżmo


L’occitane – zapach Terre de Lumiere perfumy

 

Zapach koi moje zmysły, rozchodzi się po pomieszczeniu, w którym go używam powoli i zajmuje sobą cały pokój. Miło się go nosi bo daje poczucie szczęścia, spełnienia, a czasem nawet przywołuje pobyt na słonecznych wakacjach podczas dzieciństwa. Romantyczne nuty przy otwarciu i relaksująca lawenda (a nawet niektórzy mówią, że czuja wanilię), stopniowo przechodzi w smakowite kwiaty i zdecydowane zioła. Takie nioczywiste połączenie przez długi czas zaskakuje, dlatego też dostaję pytania czym pachnę, gdy mam Terre de Lumiere na sobie…

 

L’occitane – zapach Terre de Lumiere perfumy

Zapach Terre de Lumiere został stworzony przez trzy znane w świecie perfumiarstwa kobiety: Calice Becker, Nadège Le Garlantezec oraz Shyamala Maisondieu.

L’occitane – zapach Terre de Lumiere perfumy

Perfumy Terre de Lumiere dostępne są na stronie L’occitane.pl w 2 pojemnościach: 50ml i 90ml


Kontent oraz zdjęcia pozyskane z archwialnej wersji strony – Pracownia Przyjemności.
Autorem i właścielem tekstów jest poprzedni właściciel strony.

2 thoughts on “L’occitane – nowy zapach pachnący zachodzącym słońcem – Terre de Lumiere

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *