Ratunek dla włosów w lecie – Alterna i Kevin Murphy

W tym  roku polskie lato wyjątkowo nas rozpieszcza pod względem słońca. Ciepłych i słonecznych dni mamy pod dostatkiem. I o ile większość z nas wie i dba o ochronę przeciwsłoneczną, to po macoszemu traktujemy ochronę i pielęgnacje naszych… włosów. Na rynku dostępne są produkty z filtrami właśnie do włosów. Powinniśmy pamiętać, by inaczej je pielęgnować i stosować inne produkty latem i ie zapominać o filtrach i czapce/kapeluszu.

Alterna – Caviar Resort Sun Reflection Shine Spray


A co, jeśli już zapomnimy o odpowiedniej ochronie, przesuszymy włosy i staną się matowe?

Na ratunek może przyjść już tylko 1, a właściwie 2 rzeczy – podcięcie włosów, albo skorzystanie z profesjonalnej ochrony i zabiegu regeneracyjnego w salonie fryzjerskim. Ja skorzystałam zarówno z ochrony, ale po 2 miesiącach nieustannego słońca także i moje włosy dopadło słońce!
Zobaczcie, co stosuje, żeby moje włosy były zdrowe i piękne także podczas lata, a także co mi przywróciło włosy z pozycji “suche siano” do “nawilżone i lśniące”…


Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli czym chronić włosy przed promieniami? Alterna Caviar Resort

 

Alterna – Caviar Resort Sun Reflection Shine Spray
O ochronie skóry przed słońcem i skutkami promieni UVA pamiętamy niemal wszyscy, a zapominamy o miejscu, które jest najbardziej narażone – o głowie. Nasza skóra na głowie gdy jest odsłonięta bardzo szybko się nagrzewa, a nasze włosy dodatkowo te promienie przyciągają.
Czy wiecie, że są preparaty, które mogą zabezpieczyć przed zgubnym działaniem promieni słonecznych nasze włosy? To jest własnie jeden z nich.
Alterna – Caviar Resort Sun Reflection Shine Spray

 

Alterna Caviar Resort to lekka mgiełka o morskim zapachu, która chroni dodatkowo przed działaniem chlorowanej wody i słonej wody. Jest przeznaczona do każdego rodzaju włosów, nawet przetłuszczających się.
Co jest podstawowym problemem włosów po lecie? Puszenie się! Tu po użyciu tej limitowanej mgiełki widzimy różnicę w wyglądzie (są bardziej ułożone) i dotyku (bardziej miękkie i gładkie).
Alterna – Caviar Resort Sun Reflection Shine Spray
Mgiełka zawiera kilka bogatych w składniki odżywcze ekstrakty. Ekstrakt z kawioru – zawiera aminokwasy i kwasy Omega 3 pomagające wygładzić strukturę włosa i wzmocnić blask. Olej z pestek słonecznika – naturalny antyoksydant i składnik chroniący przed promieniowaniem UV, bogaty w witaminy A, C i E oraz kwasy Omega 3, które chronią włosy przed utratą koloru.
Opakowanie jest piękne, przywołuje lato, zapach do niego nawiązuje, a efekt – lśniące włosy, pełne blasku i bez puszenia się.
Alterna – Caviar Resort Sun Reflection Shine Spray

Jeśli chcecie kupić ten preparat, najlepiej zajrzyjcie do strony dystrybutora na Polskę, do sklepu Hair2go.pl

Jeśli zapobiegać się nie da czyli zabieg, który postawi włosy na nogi! 
Kevin Murphy – ku mojej radości i zdziwieniu w swojej ofercie w salonach fryzjerskich proponuje Klientom kilak zabiegów regenerujących. Treat.Me to dobrane do potrzeb zabieg z użyciem ampułki. Mój – Treat.Me Thickening czyli zabieg nawilżający i pogrubiający włosy pozbawione objętości składał się z 4 etapów.

 

Pierwszym było rozczesanie włosów i nałożenie na skórę głowy preparatu – peelingu enzymatycznego. Dzięki niemu skóra głowy po 5 minutach siedzenia w kompresie z ciepłego ręcznika – była oczyszczona a włosy pozbawione zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. Dzięki temu także łatwiej będzie się dostać składnikom aktywnym do wnętrza łuski.

 

Kevin Murphy – zabieg Treat.Me
Drugim etapem było nałożenie przygotowanej na moich oczach ampułki. To świetne, że Kevin Murphy starał się stworzyć jak najbardziej naturalną bombę witaminową, która zawiera komórki macierzyste i jest aktywowana tuz przed samym zabiegiem. Nie trzeba siedzieć z ampułką w łaźni parowej, bo – jak się dowiedziałam, takie łaźnie chwilowo napełniają łuskę włosa wodą, a nie składnikami aktywnymi.

 

 

Rozczesaną ampułkę wystarczy trzymać na włosach ok 5min.
Trzecim etapem jest umycie włosów serią Plumping.Wash, a ostatnią – czwartą – nałożenie odżywki Plumping.Rinse.

 

Uwierzcie mi lub nie, ale ta seria Plumping pachnie tak pięknie jak najlepsze perfumy.
To połączenie zapachów paczuli, imbiru, pieprzu. Jest słodko ale nie mdło, a ten zapach unosi się nie tylko w łazience, ale przede wszystkim pozostaje na włosach przez długi czas. Rozmawiałam z Irkiem – ekspertem i szkoleniowcem Kevin Murphy właśnie o tym, że używając kosmetyków tej marki ma się syndrom wąchania włosów! Czy jest już jakaś nazwa na taki fetysz? 😉
Irek – szkoleniowiec Kevin Murphy cierpliwie tłumaczył mi krok po kroku co zawierają wszystkie elementy zabiegu i to dzięki niemu mam nie tylko mega objętość ale także piękne fale 🙂

 

Kontent oraz zdjęcia pozyskane z archwialnej wersji strony – Pracownia Przyjemności.
Autorem i właścielem tekstów jest poprzedni właściciel strony.

2 thoughts on “Ratunek dla włosów w lecie – Alterna i Kevin Murphy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *